sobota, 22 września 2007

Dzień Czterdziesty

Wolna sobota - murarze mają jakiś mecz piłki nożnej i pojechali wczoraj do domu.
Ja po wieczornej wizycie stwierdziłem, że muszę wpaść jeszcze raz rano pooglądać pewne podejrzane elementy. Niestety słusznie się obawiałem, bo jest parę miejsc gdzie są błędy i to raczej większe niż mniejsze. Szczegóły na zdjęciach.

Zamówiliśmy dzisiaj okna! W firmie Oknolux z Grodziska Maz. Zdecydowaliśmy się na profile Salamander 3D z okuciami Winkhaus. Dwanaście okien o różnych rozmiarach w kolorze biało-orzechowym z podwójnymi szybami, ale bez żadnych dodatkowych bajerów typu antywłamaniowe, w cenie całkowitej z montażem 14.750 zł. Dostawa 3-4 tygodnie. Do tego wybraliśmy drzwi stalowe w tym samym kolorze (2.050 zł z montażem) i bramę garażową segmentową z kasetonami, firmy Wiśniowski (7.100 zł z montażem). Jeszcze nie wiem czy kupimy automatykę do tej bramy, zastanawiam się (1.100 zł).
Zrobiliśmy Aneci zdjęcie z drzwiami i kolorem ;)


Anecia z drzwiami i kolorem orzechowym (widać też kawałek bramy garażowej).


Błędy to: 1) nieprawidłowe połączenie 2 elementów wieńca, powinny łączyć się powierzchnią bloczka, a nie dociepleniem, 2) przy takiej konstrukcji ściany garażowej, nie da rady zrobić łączenia z sąsiednią ścianą na "zakład murarski".


Błąd 3) tutaj też nie da się zrobić "zakładu" oraz po co docieplać wieniec łączący się z resztą domu?
Dodatkowo, bloczek z dociepleniem wieńca ma inną grubość, więc jest słabą podporą dla kolejnych warstw bloczków.


Pokój Teściowej i rzut okiem na strop garażu od góry.


Widok z góry na nadproże nad wejściem do garażu (ok, może być - to nie artyleria) i rzut okiem na początkowe stadium wieńca z dociepleniem.


Strop garażu pod innym kątem i widok na sypialnię z góry.


Nadproże nad wejściem do garażu z bliska i widok na gabinet i kotłownię z góry.

Brak komentarzy:

Kiedy będzie nasza przeprowadzka?