poniedziałek, 10 września 2007

Dzień Dwudziesty Ósmy

Dzisiaj poniedziałek więc, tradycyjnie, NIC SIĘ NIE DZIEJE NA BUDOWIE, BO MURARZE SIĘ POCHLALI. Kazałem ich wylać i jutro rano o 8:00 ma być inna ekipa od tego samego Kierownika Frania. Ciekawe czy ci też się będą uczyć jak budować z Ytong'a.
Ale mimo tego nie poddajemy się i przemy do przodu. Poważnie zastanawiam się czy nie zacząć samemu tego murować, bo w sumie to żadna filozofia ;)

Dzisiaj przyjechała pospółka potrzebna do wykonania wieńca (6 ton za 300 zł z dojazdem z odległości 10km). Jutro rano dojedzie jeszcze reszta stali. Byłem w Castoramie w Skierniewicach, nawet nie jest daleko, wybór nie mały, ceny też OK. Kupiłem prostą i sprawną prowadnicę do piły do cięcia bloczków. Za 29 zł.

Około 18:30 powinny być też na budowie belki 6.80 m na strop nad garażem.

Zgodnie z sugestiami gości, zrobiłem arkusz kosztów ponoszonych na budowę. Będę starał się go aktualizować jak najczęściej. Adres do arkusza jest obok, w dziale "CIEKAWE ADRESY".

Ze względu na brak efektów w dniu dzisiejszym zrobiłem tylko 1 zdjęcie. Tak wygląda aktualnie nasze ujęcie wody "do celów gospodarczych":

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Hej
Wielkie dzięki za szybkie zamieszczenie kosztów :)
Nawet nas nie przeraziły ;)
Ale mamy pytanie - co to za zaliczka na wypłatę?
Cos mi sie zdaje, że masz ekipę z "dawnych czasów" czyli "Murarz nie kaktus - pić musi..."
My nie zakładamy takiego rozwiązania i płacic będziemy po zakończeniu planowanego etapu (oczywiście o ile nie zagrożą nam zejściem z budowy). Ale od tego jest umowa na pismie ;).
Adam i Agata

maciunio2 pisze...

Tak, koszty są nawet bliskie szacunkom. Narazie ;)
"Zaliczka na wypłatę" to wyjątkowy przypadek związany z awarią samochodu do dyspozycji ekipy. Oczywiście, że mamy umowę, ale to jest teoria. Jeśli umowy była by z firmą to co innego, ta (tak jak z resztą zwykle bywa) jest z Kierownikiem Franiem. Jego można przyciskać, ale ekipy już nie. I jeśli mówią, że nie będą pracować, bo nie mają czym pojechać po jedzenie, to na prośbę Frania można zrobić wyjątek, prawda? :D
Ponadto, w tym tygodniu będzie zakończony etap ścian, więc wypłata kilka dni wcześniej szkody nie zrobi. Oczywiście są uprzedzeni, że to wyjątek i nie będzie z tego reguły.

Kiedy będzie nasza przeprowadzka?