wtorek, 15 kwietnia 2008

Dzień 265

Zrobiłem ściankę działową szkieletową. Pierwszą w życiu - nawet jest dość pionowa ;) Cena materiału około 55zł/m2 (płyty 12mm i profile 100mm Rigips, wełna mineralna 50mm Rockwool).

Dzisiaj ostatecznie dojadą elektrycy i od jutra dokończą prace. Trzeba zrobić pomiary instalacji, zamontować jeszcze zabezpieczenia odgromowe, dodać parę gniazdek i rozprowadzić okablowanie na oświetlenie podbitki i do bramy.

Najpóźniej 28 kwietnia zaczniemy tynki gipsowe, a może już 23 się uda, bo tynkarze mogą skończyć wcześniej swoją poprzednią robótkę. Cena - 28zł/m2 z materiałem (tynki Knauff). Niestety p.Andrzej z komentarza kolegi Waldi'ego ma terminy dopiero na późne lato :( No nic, będzie dobrze. Tynkarze też robią wylewki - zobaczymy, pogadamy - cena wywoławcza 14zł/m2 bez materiałów.

Hydraulik, p.Pietraszko z Błonia, umówiony jest wstępnie na połowę maja - wejdzie między tynkami i wylewkami. Cena wywoławcza około 160zł/punkt.

Parapety będą po tynkach, a pewnie przed hydraulikiem, żeby mu nikt nie chodził po rurkach. Wybraliśmy parapety z konglomeratu marmurowego (wg Anetki - "salceson") w cenie około 320zł/m2. U nas będzie tego około 3,5m2 - robocizna 50-60 zł/mb - razem w okolicach 2.000zł. Do zaakceptowania.

Drzwi i ościeżnice regulowane, zamontujemy na samym końcu, po podłogach, hydrauliku i tynkarzach. Produkt firmy DRE, dostarczone przez skład Fachowiec z Pruszkowa (dostaliśmy tam najlepsze upusty) - cena montażu 160zł/szt + 35zł za docinki (może uda się bez cięcia).

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Haj.
A po ile drzwi? Wystarczy podać okolicę - bo mi moja będzie naciskać, żeby jak najszybciej wymienić to, co mamy na coś nowego i chcę wiedzieć, co nas czeka...

A co do ścianki - po co dałeś poprzeczkę na środku?

Twój Krzysio

maciunio2 pisze...

cena drzwi dre standard 10 z ościeżnicą, montażem i docinkami to około 750 zł (chyba nawet mniej).

miałem płyty 2,6m a ściana ma 2,85-2,95 wiec musiałem docinać. poprzeczki są na łączeniach.

Kiedy będzie nasza przeprowadzka?