wtorek, 20 maja 2008

Dzień 299

No to ładnie, jutro 300 dni budowania! No ale już widać koniec. Jeszcze jest dość daleko, ale widać wyraźnie, że to koniec, a nie początek ;)
Tynki wewnętrzne skończone i rozliczone - cena 29 zł/m2 za robociznę i materiały (tynki gipsowe Knauff, stalowe listwy narożne, grunt żółty i różowy Knauff, gumowe taśmy okienne - one podniosły cenę o 1zł) - u nas wyszło coś około 670 m2, zużyto 5 paczek listew, 7 wiaderek gruntu i około 5,5 palety gipsu (zużycie standardowe to około 1 paleta / 100 m2).

Instalacja odkurzacza centralnego też już jest zrobiona (na zdjęciach) - 3 gniazda, 2 szufelki i podłączenie agregatu - cena 1.100 zł w promocji ;) Sam odkurzacz będzie później, jak będzie w dobrej cenie w sklepach - Electrolux BEAM (montaż już będzie gratis).

W piątek spotykam się z hydraulikiem z Grodziska, p.Henrykiem. Kocioł i osprzęt wybrałem ostatecznie Wolf'a (wstępna kompletacja jest TUTAJ) - powininem zamknąć się w cenie 12.000 zł netto. Aktualne ustalenia mówią o rozpoczęciu prac hydraulicznych od 27 maja.

Zaczynamy już myśleć o detalach wykończeniowych - dzisiaj seria "baterie łazienkowe" ;) Anecia mówi, że już ma dość myślenia o tym wszystkim, że za duży wybór i żebym jej pomógł - obawiam się, że ja pomagam "inaczej" - decyduję się na coś i KONIEC, nie ma odwrotu. Chcemy mieć np białą kuchnię, biały salon, białą (może) łazienkę - a może nie białe ;)


Instalacja odkurzacza + jej autor ;)


Ściany bardzo szybko schną! Korytarz do sypialni z instalacją odkurzacza


Różne krany czyli seria "baterie łazienkowe".


Jeszcze inne baterie i śliczna rączka mojej cudownej małżonki ;)


Hmmm... kolejne baterie?


Widoczek na ściany, korytarze i błoto gipsowe na podłodze.


Ściany, ściany i ściany ;)


Takie tam małe "artystyczne" próby ;)


Gra świateł w naszych oknach w pokoju chłopców i łazience.


Sypialnia.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam ... a kiedy PARAPETY?

maciunio2 pisze...

parapety? o kurcze, chyba gdzieś w międzyczasie ;) i raczej przed malowaniem :D

Anonimowy pisze...

Witam
jak z tymi rurkami od hydrauliki?

maciunio2 pisze...

hmmm... ciekawe... właśnie zrzucałem zdjęcia z aparatu i miałem je tu umieszczać, gdy pojawił się ten ostatni wpis... jakieś moje alter-ego, czy jak?
;)
zaraz będzie cała seria zdjęć z kilku dni...

Kiedy będzie nasza przeprowadzka?